ВАЖЛИВО (збори кредиторів ПАТ «ХТЗ»)

Новини | 08.06.2016

9 червня відбудуться збори кредиторів ХТЗ, на яких буде розглянута можливість проведення досудової санації заводу

ВАЖЛИВО

(збори кредиторів ПАТ «ХТЗ»)

 

     Як уже повідомлялося раніше (http://xtz.ua/press-centr/novosti/357), 9 червня 2016 року відбудуться збори кредиторів ПАТ «ХТЗ», на яких буде розглянута можливість проведення досудової санації заводу, а також на затвердження буде наданий план санації.

    Сьогодні, 8 червня 2016 року, ПАТ «ХТЗ» одержало відповідь Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у місті Харкові, згідно з якою остання відмовляється брати участь у зборах кредиторів, посилаючись на формальні підстави (копію листа додаємо: Відповідь СДПІ).

       ПАТ «ХТЗ» підготувало та направило на адресу СДПІ відповідь, що спростовує наявність тих формальних обставин, які покладено в основу відмови (копію листа додаємо: Спростування), і у зв'язку з цим прагнемо підкреслити таке.

   Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків у місті Харкові є одним із найбільших кредиторів ПАТ «ХТЗ». Саме вимоги податкової стали однією із першопричин, з яких на даний момент діяльність заводу повністю заблоковано через карні провадження, зупинено виробничий цикл, підприємство позбавлено можливості виконувати свої зобов'язання перед кредиторами.

      ПАТ «ХТЗ» пропонує своїм кредиторам, у тому числі й СДПІ, реальний і єдино можливий план виходу із кризової ситуації – досудову санацію, яка дозволить повністю погасити зобов’язання перед усіма кредиторами, включаючи державу.

    Однак відмова брати участь у зборах кредиторів і затвердженні Плану санації ХТЗ свідчить про те, що СДПІ не ставить перед собою мету задовольнити кредиторські вимоги та, як наслідок, поповнити державний бюджет, тим самим продовжуючи блокувати діяльність заводу і не даючи іншим кредиторам можливості одержати задоволення їхніх вимог.

       Враховуючи все викладене, Публічне акціонерне товариство «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе» вимагає направити представника Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби України для участі в загальних зборах кредиторів, які відбудуться 09.06.2016 р. о 10:00 за місцезнаходженням ПАТ «ХТЗ»: 61007, Україна, Харківська область, м. Харків, просп. Московський, буд. 275.

     Також окремо прагнемо звернути увагу на те, що у своєму листі СДПІ посилається на необхідність присутності на даних зборах представників Міністерства фінансів України й органів Державної казначейської служби України.

        Як ми вже зазначали раніше, враховуючи наше прагнення максимальної прозорості й відкритості процедур, що відбуваються в ПАТ «ХТЗ», враховуючи характер обвинувачень, які пред'явлені генеральному директору ПАТ «ХТЗ», та їхній суспільний резонанс, ми запрошуємо представників усіх зацікавлених державних органів взяти участь у загальних зборах, незважаючи на відсутність нормативно передбаченої необхідності їх присутності на подібних зборах.

< Попередня
До уваги ЗМІ! Підсумки зборів кредиторів ПАТ «Харківський тракторний завод»
Наступна >
До уваги органів державної влади до сфери впливу яких відноситься діяльність АТ “ХТЗ”