«Перешкоджати досудовій санації ХТЗ злочинно стосовно трудового колективу», – суспільний адвокат ХТЗ

Новини | 13.07.2016

14 липня на засіданні Господарського суду Харківської області стане відомо, чи буде проведена досудова санація ХТЗ, чи підприємство буде повністю ліквідовано

Завтра, 14 липня 2016 року, у Харкові відбудеться чергове засідання Господарського суду Харківської області, на розгляді в якому перебуває План досудової санації Харківського тракторного заводу. Як повідомлялося раніше, на даний момент цей план оздоровлення підприємства підтримує більшість кредиторів підприємства (результати голосування – 53% голосів). Виняток становлять лише Спеціалізована податкова інспекція м. Харкова з обслуговування великих платників податків і Міністерство фінансів України, які, як і раніше, переконані, що більш дієвим методом повернення боргів є продаж заводу з молотка у виконавчому провадженні чи його ліквідація.

Профспілка, виступаючи проти продажу заводу, ухвалила рішення щодо необхідності взяти участь у розгляді судом Плану досудової санації ХТЗ, про що було подано відповідне клопотання, – повідомляє джерело. Крім того, профспілка також розпочала збір підписів на індивідуальне представництво працівників у межах судових проваджень, що стосуються ХТЗ. Уже підписано більш ніж 900 договорів із адвокатом Олегом Скупинським, який буде надалі виступати від імені трудового колективу, відстоюючи його законне прагнення відновити роботу підприємства.

Скупинський, який на завтрашній нараді представлятиме трудовий колектив заводу, заявив: «На даний момент через повне блокування діяльності заводу ПАТ «ХТЗ» не має можливості вчасно проводити розрахунки з виплати заробітної плати протягом 4,5 місяців. Загальна сума заборгованості перед працівниками ПАТ «ХТЗ» з виплати заробітної плати станом на червень 2016 року становить  близько 30 млн грн. Без коштів для існування, з урахуванням родин співробітників, залишилося приблизно 10 000 осіб! Єдиним виходом із цієї ситуації, який дозволив би відновити роботу заводу та виплатити людям борг по заробітній платі, зберігши у такому разі робочі місця, є процедура досудової санації.

Тому колектив ХТЗ категорично відкидає можливість ліквідації підприємства, як це пропонує податкова, й однозначно настроєний зробити все, аби захистити підприємство, історія  якого пов'язана з багатьма поколіннями десятків трудових династій і від якого залежить майбутнє  тисяч родин. Штучно гальмувати розблокування рахунків і початок санації, коли люди стільки часу не одержують ані копійки та не знають, як жити далі, неприпустимо і злочинно. За сухими фактами та цифрами стоять долі реальних людей, які сповнені рішучості добитися справедливості для себе і для заводу, який для них є рідною домівкою».

Нагадаємо, Харківський тракторний завод зупинено з березня 2016 року в результаті дій правоохоронних органів, які керівництво підприємства характеризує як безпрецедентний тиск. Діяльність підприємства (включаючи можливість проведення фінансових операцій) заблоковано, виробництво простоює, незважаючи на привселюдно підтверджену готовність інвестора – Олександра Ярославського – виплатити зарплату, погасити заборгованість та інвестувати кошти у розвиток заводу. Ситуація напружена, трудовий колектив уже провів акцію протесту під будівлею СБУ Харківської області, а також подав електронну петицію Президенту України Петру Порошенку.

Джерело: інтернет-видання «Українські новини» http://ukranews.com/news/438790-prepyatstvovat-dosudebnoy-sanacyy-khtz-prestupno-po-otnoshenyyu-k-trudovomu-kollektyvu-obshhestvennyy-advokat-khtz

< Попередня
Госпсуд Харківської області затвердив План санації ХТЗ
Наступна >
До уваги трудового колективу