Госпсуд Харківської області затвердив План санації ХТЗ

Новини | 14.07.2016
Госпсуд Харківської області затвердив План санації ХТЗ

Перша перемога: Господарський суд Харківської області всупереч тиску з боку певних структур все-таки затвердив План досудової санації ХТЗ!

  Госпсуд  Харківської області затвердив План санації ХТЗ

   Господарський суд Харківської області затвердив План досудової санації ПАТ «Харківський тракторний завод».

   Відповідне рішення суд прийняв сьогодні, 14 липня.

   Перед слуханням справи, яке після двох перенесень почалося сьогодні о 14:15, члени трудового колективу ХТЗ вийшли на пікет під стіни Господарського суду Харківської області.

   Біля будівлі суду зібралося близько 250 працівників заводу. Люди тримали національні прапори України, плакати з написами «Не дамо знищити ХТЗ», «Наші діти хочуть їсти», «Допоможіть врятувати ХТЗ», а також скандували «Розблокуйте рахунки», «Дайте нам працювати», «Поверніть наші гроші», «ХТЗ – це Харків».

   Пікетники виступили категорично проти того, щоб майно заводу було розпродано для погашення заборгованості перед кредиторами, і вимагали від суду затвердити прийнятий на підприємстві 9 червня План досудової санації.

   На пікеті також були присутні в. о. генерального директора Харківського тракторного заводу В'ячеслав Шевченко разом із представниками нового власника підприємства – членами Ради директорів групи компаній DCH.

   За словами керівника заводу, ХТЗ, як і раніше, не працює, усі рахунки заблоковано, однак після останнього пікету біля будівлі Управління СБУ в Харківській області, який пройшов 16 червня, перевірки підприємства силовиками припинилися. Шевченко повідомив, що, крім податків, завод заборгував близько 30 млн грн. заробітної плати своїм працівникам.

   «Ми хвилюємося за долю колективу. Я прагну, щоб завод почав працювати, люди одержували зарплату, працювали на своєму підприємстві, випускали продукцію, сплачували податки державі. Замовлень ми маємо багато, але не можемо працювати через те, що всі рахунки заблоковано. Ми не маємо змоги ані купувати продукцію та комплектуючі, які нам необхідні, ані розраховуватися з постачальниками», – сказав Шевченко.

   Як повідомлялося, 9 червня на зборах кредиторів ХТЗ було вирішено розпочати процедуру досудової санації.

   Довідка. Харківський тракторний завод зупинено з березня 2016 року в результаті дій правоохоронних органів, які керівництво підприємства характеризує як безпрецедентний тиск. Діяльність підприємства, включаючи можливість проведення фінансових операцій, заблоковано.

< Попередня
Відбулася зустріч Олександра Ярославського з Джеффрі Пайеттом
Наступна >
«Перешкоджати досудовій санації ХТЗ злочинно стосовно трудового колективу», – суспільний адвокат ХТЗ