Харківський тракторний завод було засновано в 1930 році. Перший трактор зійшов з конвеєра 1 жовтня 1931, і цей день прийнято вважати Днем народження заводу. Для роботи на величезному підприємстві, що швидко розростається, були потрібні все нові і нові фахівці різних областей, і це призвело до утворення окремого житлового району Харкова, який став повним тезкою заводу і який отримав назву - ХТЗ. За роки роботи завод випустив більше 3 мільйонів тракторів та іншої важкої спеціалізованої техніки, яку завжди відрізняла надійність, функціональність і висока якість виконання. Вироби, випущені промисловим підприємством ХТЗ, протягом десятиліть користувалися великим попитом не тільки на території колишнього Радянського Союзу, а й у багатьох країнах Європи, Азії і навіть Африки. На сьогоднішній день Харківський тракторний завод виробляє десятки моделей сучасних тракторів і спецтехніки, яка не втратила своєї актуальності і продовжує залишатися широко затребуваною серед великого кола споживачів, завдяки своїй надійності, ефективності і прийнятної конкурентоспроможної ціни виробів.
Усю сучасну продукцію ХТЗ сертифіковано і вона відповідає стандартам якості. Сьогодні заводом випускаються машини, призначені для виконання найрізноманітніших робіт у багатьох галузях промисловості, сільського та комунального господарства, будівельної сфери. Практично всі трактори і важка техніка спеціального призначення багатофункціональні і мають високі можливостями агрегатування з численними навісними знаряддями різного призначення. Можливість замовити кожну модель в декількох варіантах збірки дозволяє покупцям купувати техніку, яка оптимально відповідає всім майбутнім умовам експлуатації.
Щоденна кропітка робота технологів, конструкторів, промислових дизайнерів і багатьох інших фахівців ХТЗ призвела до появи нової лінійки високотехнологічних, комфортних і продуктивних машин, при виготовленні яких було використано інноваційні сучасні технології та матеріали. Окрім традиційних тракторів загального призначення підприємство приступило до виробництва спецтехніки, призначеної для нафтовиків і геологів. Було випущено установки для проведення механізованих зварювальних робіт. На базі техніки МТЛБ було створено надійні всюдиходи, здатні працювати в найекстремальніших і несприятливих для людини умовах. Для залізничної галузі випущено універсальні дорожні машини, що працюють на базі тягачів ХТЗ. Оновилися і отримали нове життя всі моделі тракторів для сільгоспвиробника і комунальних служб. Але яке б обладнання не випускав сьогодні Харківський тракторний завод, головними критеріями, які залишаються незмінними з перших років роботи підприємства, залишилися - висока якість, довговічність, безпека і надійність кожної випущеної машини.
Широкий вибір техніки, що відрізняється одна від одної багатьма показниками, в тому числі продуктивністю і потужністю, дозволяє будь-якому споживачеві вибрати обладнання, що оптимально підходить саме для його потреб. Для великих господарств, робота яких пов'язана з вирощуванням великих угідь, пропонується потужний сучасний багатофункціональний трактор ХТЗ-242К.20 (21) з широкими можливостями агрегатування. У комплекті з надійним трактором, сільгоспвиробник завжди зможе придбати зручний великотоннажний саморозвантажний причіп ТМ-47. Гусеничний трактор високої прохідності ХТЗ-181 (190 к.с.), колісна техніка ХТЗ-150К-09.172 (180 к.с.) зі збільшеними спареними колесами, допоможуть аграрію поліпшити показники врожайності, за рахунок зменшеного тиску на грунт, що забезпечується конструкціями цих машин.
Спеціалізоване навісне обладнання для різання мерзлих ґрунтів, встановлене на базі тракторів ХТЗ-150К-09.172 і ХТЗ-242К.20 (21), допоможе механізувати і ефективно виконати багато будівельних завдань, а також знайде застосування при проведенні зимового пересаджування дерев. Для залізничної галузі та виробничих підприємств, що мають на території під'їзні шляхи, незамінною машиною стане модуль КРТ-1, що працює на базі тракторів ХТЗ-242К.20 (21) і ХТЗ-150К-09.172. Ці машини успішно виконують всі функції значно дорожчих маневрових тепловозів, при цьому техніка ХТЗ часто виявляється значно економічнішою в експлуатації. Для виконання обслуговування і ремонту залізничного полотна випущена універсальна колійна машина УПМ-1, що працює на спеціально доукомплектованому тракторі ХТЗ-17221.
Широкий вибір пропонованої техніки дозволяє забезпечити попит на найрізноманітніші трактори і спеціалізовані агрегати. Аграрії, великі будівельні та сільськогосподарські організації завжди можуть придбати високоякісні та надійні машини, випущені на Харківському заводі, за досить низькими, конкурентоспроможними цінами і забезпечити свої господарства високопродуктивною сучасною технікою вітчизняного виробництва.